Lisování

SCHMEDT PRÄFORM NEO

Stroj PräForm je koncipován především pro používání společně se zavěšovacím strojem PräLeg a zpracovává stejně dobře jednotlivé knihy daného sortimentu stejně jako série v průmyslové oblasti.


Stroj PräForm typ 21 je opatřen lisovacími deskami z lehké slitiny ve formátu 520 x 400 mm a vyhřívanými vypalovacími lištami. Z výrobního závodu jsou zamontovány vypalovací lišty zaobleného tvaru. Tyto jsou vhodné speciálně pro kašírované a laminované papíry, avšak také pro knihařské materiály jako je tkanina. Tlak vypalovacích lišt v drážce je regulovatelný nezávisle na nastaveném lisovacím tlaku, a může tak být uzpůsoben zvolenému knihařskému materiálu a požadované hloubce drážky.


Teplota vypalovacích lišt je regulována termostatem a nastavuje se podle vlastností lepidla, knihařského materiálu a také podle pracovní rychlosti.


Stroj je opatřen časovým spínačem, na kterém lze nastavit požadovanou dobu lisování. Po uplynutí této doby se otevře lis automaticky a kniha může být odebrána. Tím lze pracovní cyklus velice přesně přizpůsobit rychlosti zavěšování. Stroj PräForm je tedy již otevřený, jestliže chceme vložit další knihu. Tímto dochází ke zrychlení průběhu práce.


Přítlak lisovacích desek lze nastavit ve dvou stupních. Tímto způsobem lze zpracovávat i choulostivé produkty ještě při 50% tlaku.

Technický popis

  • Výška knihy: až 520 mm
  • Šířka knihy: 120 – 400 mm
  • Tloušťka knihy: 8 – 100 mm
  • Výkon: 100 – 180 ks/h